Erdoğan tercihini yaptı: Özgür Özel

31 Mart seçimlerinden birinci parti olarak çıkan CHP’nin Genel Başkanı Özgür Özel’in Sabah gazetesinde yayımlanan “Özgür Özel ile bayram sohbeti” sonrası “yeşil ışık” olarak değerlendirilen bir adım da Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e kapımız açık, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz” dedi. Dün, Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Erdoğan Özgür Özel ile ilgili ​sorulan soruya, “ele alacağımız konu başlıklarımız çok” dedi.

Abdülkadir Selvi de bugün köşesinde Özgür Özel’in artık “emanetçi” değil koltuğunu sağlama almış bir lider olduğu yorumunu yaptı.

​Süleyman Demirel​’in “siyasetin ilacı başarıdır” ​s​özlerini hatırlatan Selvi, ​“Seçim başarısı Özgür Özel’in havasını değiştirmiş​” dedi.

Selvi, Özgür Özel ile ilgili analizini şu 6 başlıkta özetledi:

EMANETÇİ DEĞİL

1- CHP’de artık kimse Özgür Özel’e emanetçi ya da gidici gözüyle bakmıyor. 45 yıl sonra CHP’nin seçimlerden birinci parti olarak çıkması Özgür Özel’in koltuğunu sağlama aldı.

ÜÇLÜ YAPI

2- Seçimlerden önce Ekrem İmamoğlu ön planda gözüküyordu. Seçimlerden sonra Özgür Özel-Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş üçgeni oluştu. Özgür Özel konuşurken Mansur Yavaş lehine sloganlar atılması ilginçti.

3- Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu üçgen CHP’nin hem en büyük şansı hem de en büyük sınavı olacak.

Özgür Özel’in mesajlarına gelince…

İKTİDAR HEDEFİ

4- “Bize oy veren hiç kimseyi pişman etmeyeceğimize buradan söz veriyorum. İktidar için koşmaya ve çalışmaya devam ediyoruz” dedi. Seçim başarısının ardından partisinin önüne iktidar hedefini koyarak doğru olanı yaptı.

BELEDİYELERE UYARI

5- “Biz belediyeleri millete hizmet etmek ve CHP’yi iktidar yapmak için aldık. Buna zarar verecek kim varsa gözünün yaşına bakmayacağız” dedi. SHP, 1989 yılında yerel yönetimlerde yakaladığı iktidar fırsatını İSKİ rezaleti ile kaybettiği için Özgür Özel’in ilk günden yaptığı bu uyarı yerindeydi.

TÜRKİYE İTTİFAKI

6- AK Parti’nin “Türkiye Yüzyılı” vizyonu var. CHP ise bu seçimlerde “Millet İttifakı”nı kuramayınca ”Türkiye ittifakı”nı öne çıkardı. Özgür Özel bunu korudu. “Türkiye ittifakı; milli takım gol atınca sevinen herkesi kapsar” diye sempatik bir tanım getirdi.

​Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir